Agencja Turystyczna OMEGA


PRZEWODNIKI, MAPY

Przewodnik
pobierz plik pdfFragmenty przewodnika turystycznego „Czarnogóra. Fiord na Adriatyku". Autorzy: Draginja Nadaždin, Maciej Niedźwiecki. Wydawnictwo Bezdroża.
Gratis - do pobrania w formacie pdf <225 KB>

Przewodnik
zobacz więcej
| kupujęChociaż Czarnogórę można przemierzyć niemalże w ciągu jednego dnia, ileż tam dziwów! Wystarczy przejechać kilkadziesiąt kilometrów, by posępne szczyty i głębokie kaniony zamienić na piękne plaże, zasypane śniegiem wioski na śródziemnomorską i pejzaż, kamienne krasowe pustynie na oliwne gaje... Czarnogórskie wybrzeże Adriatyku odzyskuje wśród Polaków popularność, utraconą na początku lat 90. Po Chorwacji, Rumunii, Bułgarii na nowo odkrywamy Montenegro (jak w XIV w. zaczęli nazywać te ziemie Wenecjanie). Zazwyczaj bywa tak, że po wakacjach, urlopie spędzonym gdzieś w jakimś kraju, zafascynowani nim, sądzimy, że dobrze go poznaliśmy. Ale to tylko złudzenie. Im bardziej go znamy, tym wiemy o nim mniej. Nawet w przypadku krainy tak małej jak Czarnogóra, którą można przemierzyć wzdłuż i wszerz niemalże w ciągu jednego dnia. Ile tu dziwów!
Przewodnik wydawnictwa Bezdroża
Rok wydania: 2011; Cena: 34.90 złPrzewodnik
zobacz więcej
| kupuję


Praktyczny przewodnik Brandt - Czarnogóra. W przewodniku obok mnóstwa informacji o historii, kulturze i przyrodzie Czarnogóry przedstawiono także wspomnienia i wrażenia podróżników, którzy odwiedzili ten kraj i zachwycili się tutejszymi krajobrazami i gościnnymi ludźmi o gorących i walecznych sercach. W książce są także liczne wskazówki i rekomendacje: gdzie się zatrzymać, gdzie jeść, jak dojechać i sprawnie poruszać się po całym kraju. Czarnogóra to jeden z niewielu europejskich krajów, gdzie wciąż można podziwiać wspaniałą dziką przyrodę. Malownicze wybrzeże Adriatyku sąsiaduje z monumentalnymi górami, a pachnące lasy z górskimi rzekami i błękitnymi jeziorami. Można tu uprawiać wiele sportów: od trekkingu po wspinaczkę, od jazdy na rowerze po rafting i windsurfing. Pełne uroku i tajemnic są tutejsze świetnie zachowane średniowieczne miasta, jak choćby Herceg Novi czy Kotor. Piękno przyrody podziwiać można w parkach narodowych, m.in. Durmitor, Lovcen i Jezioro Szkoderskie.
Rok wydania: 2008; Cena: 49.00 zł

Przewodnik
zobacz więcej
| kupuję
Zielona seria przewodników Michelin. Dla tych, którzy są spragnieni kontaktu z naturą, Bałkany oferują przepiękne góry, parki narodowe oraz doliny rzek. Wśród niezwykłej i dzikiej przyrody znajdują się ukryte przed ludzkim okiem monastery prawosławne – bastiony kultury i historii tego regionu. Jeżeli chcemy poczuć ducha jedności słowiańskiej, zobaczyć na własne oczy jak od tysiącleci Wschód i Zachód wzajemnie się przenikają, łączą, ale i walczą o strefy wpływów, zwiedzić zabytki, miasta, cuda przyrody, które są niepowtarzalne i unikatowe, to wybierzmy się do trzech fascynujących krajów: Czarnogóry, Serbii lub Bośni i Hercegowiny. Gościnni i otwarci na turystów, zawsze weseli i chętni do zabawy mieszkańcy Bałkanów, pokażą nam jak spędzać wolny czas w licznych restauracjach, kawiarniach, delektować się wyśmienitym winem i mocną czarną kawą. Chętnie pochwalą się narodowymi potrawami oraz piękną, rytmiczna muzyką.
Aby przewodniki pozostały żywe i aktualne, informacje dotyczące poszczególnych miejsc są regularnie weryfikowane w terenie. Ma to zagwarantować czytelnikowi wiarygodne informacje i pozwolić mu uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w czasie podróży. System tak rzetelnie i systematycznie prowadzonej weryfikacji informacji jest charakterystyczny tylko dla przewodników Michelin.
Rok wydania: 2011; Cena: 42.90 zł


Przewodnik
zobacz więcej
| kupuję
Kolejny przewodnik to: "Czarnogóra" opracowana przez Agnieszkę Szymańską.
Czarnogóra to niewielki kraj obfitujący w niezwykłe kontrasty. Od południowego zachodu zamyka ją typowe adriatyckie wybrzeże z pięknymi nadmorskimi krajobrazami, wygodnymi hotelami, plażami i uroczymi zabytkowymi miasteczkami pamiętającymi czasy potęgi Republiki Weneckiej. Dalej w głąb lądu ciągnie się wyżyna o charakterystycznym, krajobrazie krasowym, przywodzącym na myśl sceny z Dzikiego Zachodu. Dla miłośników dzikiej przyrody niezwykle ciekawym miejscem jest wielkie Jezioro Szkoderskie, nad którym żyją nawet... pelikany. Północno-wschodnią część Czarnogóry zajmują pasma górskie o zróżnicowanej wysokości i charakterze, stanowiące - prawdziwe wyzwanie dla turystów lubiących samodzielność. Wyjątkową atrakcję stanowią niezwykle głębokie kaniony. W największym i najpiękniejszym z nich kanionie Tary organizowane są spływy raftingowe trwające nawet kilka dni.
Rok wydania: 2009; Cena: 39.90 zł


Przewodnik
zobacz więcej
| kupujęNawigator to rewolucja wśród przewodników. Publikacje z tej serii łączą zalety atlasu, przewodnika, informatora i albumu. Czytelna mapa o atrakcyjnej grafice ma cechy zarówno mapy turystycznej (atrakcje turystyczne, szlaki krajoznawcze, baza noclegowa itp.), jak i samochodowej (numeracja dróg, kilometraż, aktualna sieć drogowa, przejścia graniczne). Najważniejsze obiekty wskazane są bezpośrednio na mapie, a dokładniej opisane w tekście. Nawigator to także niezastąpione źródło praktycznych informacji (adresy, numery telefonów, dni i godziny otwarcia, ceny), które znacznie ułatwiają planowanie podróży. Całości dopełniają efektowne fotografie, przybliżające atmosferę opisywanych miejsc. W książce Chorwacja, Czarnogóra i Słowenia. Nawigator turystyczny Czytelnik znajdzie m.in. ponad 1000 atrakcji turystycznych, 500 adresów i telefonów restauracji oraz hoteli, moteli, pensjonatów i schronisk wraz z kategoriami cenowymi, kilkaset opisów zabytków, atrakcji przyrodniczych, miejsc dla dzieci, ponad 100 fotografii ze wszystkich zakątków Chorwacji, Czarnogóry i Słowenii oraz 23 turystyczne plany miast.
Rok wydania: 2013; Cena: 29.00 zł


Przewodnik
zobacz więcej
| kupuję


Jeżeli są miejsca na świecie, które mają moc przyciągania i wręcz uzależnienia od siebie, to do tych miejsc z pewnością należą Bałkany. Bałkany są jak filmy jednego z najsłynniejszych tamtejszych reżyserów, Emira Kusturicy - albo się je kocha, albo nienawidzi. Za sprawą ich intensywności i wyrazistości nikt jednak nie przechodzi obok nich obojętnie. Niezwykła przyroda: dzikie, skaliste góry, jeziora, wzgórza, żyzne doliny; burzliwa historia - także ta najnowsza, eklektyczna kultura, wspaniała kuchnia (i alkohole!) i spontaniczni mieszkańcy - wszystko to składa się na niepowtarzalność tego zakątka Europy. Tu od najdawniejszych czasów krzyżowały się drogi prowadzące z północy na południe i ze wschodu na zachód. Także dzięki temu kultura i obyczaje narodów bałkańskich są bogatą i różnorodną mozaiką elementów zapożyczonych z różnych cywilizacji
Rok wydania: 2011; Cena: 59.90 zł
Wybrzeże Chorwacji, Słowenii i Czarnogóry
zobacz więcej
| kupuję
Przewodnik Wybrzeże Chorwacji, Słowenii i Czarnogóry to niezbędny partner w podróży dla tych wszystkich, którzy poszukują informacji zarówno o plażowych atrakcjach i innych formach aktywnego wypoczynku, jak i o dorobku architektoniczno-kulturowym nadmorskich miejscowości. Przewodnik podpowiada, gdzie zatrzymać się na nocleg, czym uraczyć podniebienie i co przywieźć na pamiątkę. Opisywany w przewodniku obszar wybrzeża adriatyckiego przedstawia najbardziej znane polskiemu turyście nadmorskie regiony Chorwacji, jednocześnie podpowiadając, że to, z czego słynie Adriatyk, znajdziemy również w Słowenii oraz w nieodkrytej jeszcze Czarnogórze. Potraktowanie w niniejszym opracowaniu wybrzeża adriatyckiego jako jednego, spójnego regionu otwiera nowe możliwości jego poznania, ukazując wspólną historię oraz niezwykle bogate związki kulturalne i handlowe tych trzech państw.
Rok wydania: 2011; Cena: 26.90 zł
Mapa Czarnogóry
zobacz więcej
| kupuję
Mapa samochodowa Freytag & Berndt to świetny towarzysz wyjazdów zarówno dla tych, którzy wybierają się na urlop wraz z biurem podróży, jak i dla wojażujących na własną rękę. Dzięki niej bez wpadek zaplanujesz wakacje i udany pobyt na miejscu. Inteligentnie przygotowana i starannie opracowana mapa idealnie sprawdza się jako podstawowe narzędzie nawigacji podczas jazdy samochodem. Możesz jej również użyć jako uzupełnienie informacji dostarczanych przez nawigację GPS. Mapa Freytag & Berndt wyróżnia się wśród popularnych map dostępnych na rynku przede wszystkim przejrzystością i częstą aktualizacją danych. Wysoka jakość papieru i wygodne składanie sprawiają, że korzystanie z niej jest prawdziwą przyjemnością. Mapa Freytag & Berndt to austriacka precyzja danych, przyjazna grafika i wysoka jakość o tradycji sięgającej 1770 roku.
Rok wydania: 2010; Skala 1:150 000; Cena: 19.90 zł
Mapa ADAC
zobacz więcej
| kupuję
Mapa drogowa Chorwacji, Bośni i Hercegowiny, Serbii i Czarnogóry.
Mapa ADAC to klasyka niemieckich map. Dokładność, przejrzystość częste aktualizacje to ich cechy. Mapa zawiera dodatkową książeczkę przyklejoną do wewnętrznej strony okładki w której znajdują się plany głównych miast regionu oraz indeks z kodami pocztowymi.
Rok wydania: 2009; Skala 1:750 000; Cena: 21.00 zł
Albania przewodnik
zobacz więcej
| kupuję
Pierwszy w historii Polski przewodnik turystyczny po Albanii. Tłumaczenie z języka węgierskiego, znakomicie zredagowane i dostosowane dla potrzeb polskich turystów. Mamy nadzieję, że lektura naszego przewodnika zachęci Państwa do odwiedzenia tego jednego z najpiękniejszych państw w Europie, które niestety w naszej świadomości pozostaje jako kraj niedostępny i daleki.
Ksiazka zawiera:
- najważniejsze informacje ogólne,
- informacje dla wyruszających w podróż,
- informacje praktyczne,
- opisy najciekawszych miejsc,
- słowniczek .
Rok wydania: 2008; Cena: 40.01 zł
Rozmówki serbskie
zobacz więcej
| kupuję
Rozmówki serbskie zawierają, duży wybór zdań i zwrotów, pytań i odpowiedzi umożliwiających porozumiewanie się podczas wyjazdu do Serbii i Czarnogóry w typowych sytuacjach związanych z podróżą, zakwaterowaniem, nawiązywaniem kontaktów towarzyskich i handlowych, zwiedzaniem zabytków, zakupami, usługami itp. W rozdziałach praktyczne informacje i słowniczki. Krótki zarys gramatyki serbskiej.
Wydawca: Wiedza i Życie; Format: 10x14,5; Objętość: 224 strony, miękka okładka
Rok wydania: 2004; Cena: 16.80 zł<<< czarnogora.net


© omegaclub 2003-2018. All rights reserved.
Materiały prezentowane na stronie są własnością Agencji OMEGA
wykorzystywanie ich bez jej zgody jest zabronione!