Agencja Turystyczna OMEGA


UBEZPIECZENIE KOSZTÓW LECZENIA
Wyjazd zagraniczny kojarzy się nam z wakacjami, na które z utęsknieniem czekamy przez cały rok. Za granicę jeździmy także w celach służbowych. Jedną i drugą sytuację traktujemy w kategorii miłego spędzenia czasu poza domem. Aby chwile te przeżyć bez obaw, radzimy zainteresować się ubezpieczeniami związanymi z podróżą zagraniczną. Mimo, że nasz stan zdrowia nie budzi zastrzeżeń, to wypadki zdarzają się właściwie wszędzie: na ulicy, w samochodzie, samolocie, na plaży itp. Porada medyczna lub hospitalizacja w obcym państwie może, w szczególnym wypadku, doprowadzić nas do bankructwa. Nawet niewielka porada lekarska jest w stanie mocno zdrenować nasz portfel.
Obecnie towarzystwa ubezpieczeniowe posiadają w swojej ofercie szeroki wachlarz ubezpieczeń od kosztów leczenia za granicą. Zobowiązują się do wypłaty określonych świadczeń lub pokrycia kosztów nagłych zdarzeń objętych ubezpieczeniem, a powstałych w czasie naszej zagranicznej podróży (np. nieszczęśliwy wypadek lub nagłe zachorowanie).
Dlaczego warto kupić ubezpieczenia podróży?
W Polsce jesteśmy chronieni ubezpieczeniem zdrowotnym. W sytuacji ekstremalnej wysokie koszty ratowania życia i zdrowia nie obciążają w sposób znaczny naszego budżetu. Wyjeżdżając z kraju należy mieć świadomość, że za każdą poradę lekarską trzeba nam będzie zapłacić duże pieniądze. Nie chroni nas tam krajowe ubezpieczenia zdrowotne.
Gdzie i za ile można kupić ubezpieczenie podróży?
Praktycznie każde towarzystwo ubezpieczeniowe w swojej ofercie posiada taki rodzaj ubezpieczeń. Wyjeżdżając indywidualnie przeznacz dodatkowe 20-30 zł (tygodniowe wakacje) na zakup polisy, dzięki której zapewnisz sobie spokojny wypoczynek. Nie obciążą Cię koszty pomocy medycznej przy nagłym zachorowaniu lub nieszczęśliwym wypadku.
Miejscem w sieci gdzie można sprawdzić ofertę kilkunastu ubezpieczycieli jestWARTO PRZECZYTAĆ:
Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego
System Zielonej Karty
Postepowanie w razie wypadku za granicą [PBUK]
Wspólne oświadczenie o zdarzeniu drogowym - formularz [PDF]

<<< www.czarnogora.net


© omegaclub 2002-2018. All rights reserved.
Materiały prezentowane na stronie są własnością Agencji OMEGA
wykorzystywanie ich bez jej zgody jest zabronione!